Субота, 27.04.2024, 07:44
КНП «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги»
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [22]
...
...
...
Медицинские праздники
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 152
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Статті
Головна » Статті » Статті

28 квітня - Всесвітній день охорони праці

28 квітня - Всесвітній день охорони праці

          Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з метою привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми та, до створення і просування культури охорони праці, яка може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

          Ідея святкування Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, який провели американські і канадські трудящі в 1989 році в пам’ять про працівників, що загинули та постраждали на роботі; уперше в світі з ініціативи МОП він відзначався у 2003 році.

          Україною підтримано ініціативу МОП і 28 квітня відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 визначено як День охорони праці.

          У 2015 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці».

          Національна превентивна культура безпеки праці та здоров'я це: «Право на безпечні та здорові умови робочого середовища поважається на усіх рівнях, де уряд, роботодавці та працівники приймають активну участь у забезпеченні безпечного та здорового робочого середовища через систему визначення прав, відповідальності та обов’язків та де найвищий пріоритет надається принципу профілактики.» Глобальна стратегія з безпеки праці та здоров’я, МОП, 2003р.

           Створення і підтримка превентивної культури безпеки та здоров’я вимагає використання усіх наявних засобів для підвищення загальної поінформованості, обізнаності та розуміння небезпек та ризиків і як їм можна запобігти чи проконтролювати, що дозволить обмінюватися досвідом та передовою практикою з безпеки праці та здоров’я.

          Особливу увагу запобіжним заходам державного рівня було приділено Держгірпромнаглядом під час опрацювання проекту Закону України «Про затвердження Загальнодержавної соціальної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014 – 2018 роки». За рахунок залучення ресурсів державного бюджету та коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України заплановано проведення низки превентивних заходів у комплексному управлінні охороною праці за такими напрямами: підвищення ефективності систем управління охороною праці; запобігання ризикам виробничого травматизму, професійної захворюваності та аварійності; підвищення рівня культури безпеки праці; впровадження економічного стимулювання поліпшення стану охорони праці; застосування інноваційних технологій у сфері охорони праці та промислової безпеки; розроблення нових видів засобів захисту; поліпшення умов і гігієни праці; використання передового досвіду з питань охорони праці.

          Головний девіз превентивних заходів – зацікавити, навчити, зробити питання охорони праці звичною та невід’ємною складовою нашого життя. Необхідно пам’ятати, що людське життя – це найвища соціальна цінність, і ніякими обставинами не можна виправдати смерті людини. У суспільстві має зростати усвідомлення того, що співпраця та діалог між усіма учасниками з питань охорони праці є пріоритетними, адже поліпшення умов праці та її безпека одночасно зберігають здоров’я працівників і підвищують продуктивність праці.

 

Інженер з ОП                                                                      Гуєвськк В.В.

 

Категорія: Статті | Додав: tykarat (27.04.2015)
Переглядів: 506 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Пошук