Субота, 27.04.2024, 07:58
КНП «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги»
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [22]
...
...
...
Медицинские праздники
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 152
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Статті
Головна » Статті » Статті

Всесвітній день імунізації

Всесвітній тиждень імунізації

   З 24 до 30 квітня 2015 року в усьому світі традиційно проводиться Всесвітній тиждень імунізації.  Цього року він пройде під гаслом «Ліквідувати прогалини в імунізації» з основною метою сприяти використанню вакцин для захисту людей усіх вікових груп від хвороб.Заходи спрямовані на інформування людей і усунення перешкод для вакцинації, нагадати батькам про необхідність зробити щеплення своїм дітям, а всім дорослим людям - про важливість власної безпеки від хвороб шляхом імунізації впродовж всього життя. Лише завдяки проведенню масової імунізації населення проти  дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи, епідемічного паротиту, епідемічна ситуація в цілому в Україні, покращилася і захворюваність на окремі інфекції знизилася до поодиноких випадків (дифтерія, правець, кір, краснуха) .

   Імунізація визнана одним з найуспішніших та економічно ефективних заходів системи охорони здоров'я з усіх нині існуючих. Щорічно вона попереджає від 2 до 3 мільйонів смертей і сьогодні дозволяє забезпечити захист дітей не тільки від захворювань, вакцини від яких існують вже багато років (дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт), а й від пневмонії та ротавірусної діареї, на долю яких припадає більшість випадків дитячої смертності у віці до 5 років. Крім того, завдяки розробці інноваційних та комбінованих вакцин, у наш час можна захистити підлітків та дорослих від таких захворювань, як грип, менінгіт та рак (печінки та рак шийки матки)[i]

   Вакцинація - це введення людині ослаблених, вбитих мікроорганізмів або їх фрагментів для формування стійкого імунітету. Імунні системи людини мають властивість «пам’ятати» зустрічі з антигенами бактерій або вірусів, вони зберігають імунітет від них на роки, десятиріччя або навіть на все життя. Таким чином організм отримує захист від інфекційних хвороб і можливість самостійно боротися з мікроорганізмами і перемагати хворобу ще до початку клінічних проявів
   На жаль, можливість держави на сьогодні забезпечити необхідною кількістю вакцин, згідно діючого календаря, сягає близько 40-50%. Тому питання захисту на державному рівні від таких небезпечних інфекцій як пневмококова, менінгококова, папіломавірус, грип відстрочуються. Дуже тривожною прогалиною імунізації є вкрай недостаній захист дітей від туберкульозу. Профогляди дітей за допомогою Реакції Манту також вкрай недостатні і це при тому, що туберкулінодіагностика залишається основним методом виявлення початкових проявів туберкульозної інфекції у дітей, дає можливість провести профілактичне лікування з метою запобігання розвитку хвороби  .   

   Відповідно до статті 12 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”- профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюку, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень. Всі щеплення в Україні проводяться згідно схем Національного календаря щеплень (основний контингент підлеглих щепленням – діти). ВООЗ рекомендує здійснювати щеплення не менше, ніж 95% дітей. Якщо 90-95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не поширюється серед населення, адже створюється колективний імунітет.

   З 1 січня 2015 року в Україні вступив у дію новий Календар профілактичних щеплень (згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 11.08.2014р. № 551). Згідно з новим наказом, вакцинацію проти дифтерії, кашлюку, поліомієліту, правця будуть проводити дітям в 2-, 4- і 6-місячному віці, а проти гемофільної інфекції в 2 і 4 місяці. Проти туберкульозу вакцинація передбачена на 3-й і 5-й день народження, а ревакцинація показана в 7-річному віці. Терміни вакцинацій проти інших хвороб залишилися без змін.

   Згідно Календаря профілактичних щеплень України, існують 10 обов’язкових вакцинацій проти дифтерії, кашлюку, правця, туберкульозу, гепатиту В, гемофільної інфекції, кору, краснухи, паротиту, поліомієліту. Крім обов’язкових, батьки можуть прищепити дитину від вітряної віспи, гепатиту А, грипу, менінгококової, ротавірусної, пневмококової інфекції, вірусу папіломи людини. Для проведення щеплень, які не є обов’язковими, придбання вакцин проводиться за рахунок батьківських коштів.До 1,5 років дитина повинна отримати  всі необхідні щеплення, що дозволяє їй активно контактувати з іншими дітьми без ризику заразитись і захворіти. Всі щеплення, згідно з календарем щеплень, проводяться в поліклініках безкоштовно.

   У разі відмови від профiлактичних щеплень батьки повинні усвідомлювати, що вся відповідальність за здоров’я та життя своєї дитини лягає на них. В умовах активних міграційних процесів зростає ризик зараження в першу чергу нещеплених дітей і дорослих. Відмови від щеплень підвищують не лише ризик зараження інфекцією, але і ризик її важкого перебігу, розвитку ускладнень і навіть смерті.

   Крім того, відмови від вакцинації призводять до зменшення захищених осіб в колективі і роблять можливими спалахи тих захворювань, які людство залишило в минулому.

   Всі вакцини, які закуповує МОЗ України та які використовуються для вакцинації, зареєстровані в Україні, перед централізованим постачанням до регіонів проходять лабораторний контроль якості .

  Медичним працівникам, дорослим людям, батькам дітей варто пам’ятати головний постулат медицини – краще попередити хворобу, ніж її лікувати. 

 

Лікар педіатр                                                                       Н.В.Липка

                           

 

Категорія: Статті | Додав: tykarat (27.04.2015)
Переглядів: 624 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Пошук