Четвер, 25.04.2024, 10:33
КНП «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги»
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [22]
...
...
...
Медицинские праздники
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 152
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Статті
Головна » Статті » Статті

Поліомієліт - це актуально!

 

 

   Найбільшою цінністю будь-якого суспільства є здоров’я. Його збереження  є пріоритетним напрямком діяльності медичних працівників. Людство постійно стикається з різними захворюваннями, деякі з яких можуть вести до летальних наслідків.

   Одне з них -  це поліомієліт, який є висококонтагіозним вірусним захворюванням, що може викликати невиліковний параліч та призвести до смерті. Хворобу викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду. Найчастіше поліомієліт вражає дітей до 5 років. Впливаючи на нервову систему людини, поліовірус може призвести до незворотних рухових розладів та навіть смерті людини протягом кількох годин. В абсолютній більшості випадків носіїв поліомієліту, які поширюють його, неможливо виявити – через відсутність взагалі будь-яких ознак хвороби. Ліків проти захворювання не існує, і єдиним захистом є вакцинація, альтернативи якій немає.

    Якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими, розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти залишаються невакцинованими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання.

    Попередження про підвищений ризик спалаху поліомієліту Україна отримала ще 2010 року від Європейської регіональної комісії із сертифікації ліквідації поліомієліту. Станом на жовтень 2014 року Україна залишалася єдиною європейською країною із найвищим ризиком спалаху захворювання через катастрофічно низький рівень охоплення населення вакцинацією – менше 40% дітей. Спалаху поліомієліту можна запобігти якщо вакцинацією охоплено не менше 95% дітей. 

   У вересні 2015 року в Україні було зафіксовано 2 випадки даного захворювання у Закарпатті ( діти віком 4 роки та 10 місяців,які не мали щеплень від поліомієліту).

   У відповідь на спалах поліомієліту в Україні Міністерством охорони здоров’я України у жовтні 2015 року було затверджено план заходів щодо імунізації населення від поліомієліту, яким передбачена додаткова турова імунізація дитячого населення ( 3 тури вакцинації) з використанням інактивованої та оральної полівакцини для всіх дітей віком від 2 місяців до 10 років, що забезпечить не лише більший рівень захисту  для дітей, а й зупинить циркуляцію вірусу в оточенні.

  Для вакцинації використовуються -  інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ), що вводиться шляхом ін’єкції лише тим дітям, які до цього не були взагалі щеплені проти поліомієліту та оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ). Вакцини отримані від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) як гуманітарна допомога. Вакцини вироблені компанією Санофі Пастер, Франція. Цей виробник дотримується високих стандартів якості та пройшов процедуру попередньої кваліфікації і сертифікацію відповідності вимогам належної виробничої практики (GMP). Кожен флакон вакцини містить термоіндикатор, що є важливим засобом для моніторингу якості вакцини: у випадку непридатності вакцини він змінює колір. Вакцина зберігає свою потужність

 

 за умови зберігання при температурі -200С і нижче протягом терміну придатності, зазначеного на флаконі . Протягом шести місяців вакцину можна зберігати при температурі від +20С до +80С. Важливо зазначити: немає значення, скільки разів вакцину розморожували і заморожували, така вакцина зберігає свою потужність та є придатною до використання. Вакцини є досить безпечними та ефективними.   

    Комунальним закладом «Кобеляцький Центр ПМСД»у жовтні  2015 року було отримано полівакцину та проведено перший тур вакцинації, яким було охоплено 1611 дітей віком від 2 міс. до 6-ти років.

    З 30 листопада по 14 грудня 2015 року проводився ІІ тур вакцинації, тривалість якого продовжена до 18 грудня з метою охоплення більшої кількості дітей  додатковою вакцинацією.

    У січні 2016 року планується проведення третього (розширеного) туру вакцинації проти поліомієліту, яким будуть охоплені діти до 10 років.    

   У структурних підрозділах Центру  вакцинація проводиться у кабінетах щеплень лише за наявності інформованої згоди батьків та після огляду лікаря.                       

   Побічних реакцій при використанні вакцин проти поліомієліту не фіксувалося.

    За здоров’я кожної дитини несуть відповідальність в першу чергу батьки. Відмова від проведення щеплення може призвести до захворювання дитини та непередбачуваних наслідків. Тому на запитання «Чи потрібна вакцинація проти поліомієліту?» відповідь повинна бути лише позитивною.

 

 

Заступник головного лікаря з

медичного обслуговування населення

 КЗ «Кобеляцький Центр ПМСД»                                           Н.М.Джевела 

Категорія: Статті | Додав: $kett$ (11.01.2016)
Переглядів: 589 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Пошук